بیماری‌های مفاصل و استخوان » درمان قطعی وبدون عمل جراحی باداروهای گیاهی.دیسک کمروگردن سیاتیک وآتروز.سنگ کلیه.ناباروری ونازایی ضعف اسپرم وتخمدان.ناتوانی جنسی سرعت انزال میکروپنیس اعصاب ودیابتآیا دیسک شما بر اثر آسیب ستون فقرات است

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 8 آبان 1392 بازدید : 392


آسیب ستون فقرات

موقع آسیب ستون فقرات چه کنیم؟
http://mihansalamat.ir/up/images/zctfhuq25ccrtk2yv1q.jpg

جدی‌ترین خطر همراه با آسیب ستون فقرات صدمه به نخاع است. چنین آسیبی ممکن است سبب از دست رفتن توان حرکتی و یا حس در نواحی پایین‌تر از قسمت آسیب‌دیده شود.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


درمان دیسک کمر وشناخت آن

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 4 آبان 1392 بازدید : 1137


 

دیسک کمر

 

 

دیسک کمر,دیسک کمر چیست,بیماری دیسک کمر,علل دیسک کمر

دیسک کمر

 

بيماري ديسك كمر-شايد شما هم تا به حال دچار احساس درد‌هاي شديد يا خفيفي از ناحيه كمر شده باشيد وبسيار نگران باشيد كه مبتلا به ديسك كمر شده باشيد . دردهاي موقتي كمر با ديسك كمر تفاوت دارد هر درد كمري را نميتوان ديسك كمر ناميد پس بهتر است كه با ديسك كمر بهتر آشنا بشویم:


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


دیسک کمریها بخوانند

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 24 شهریور 1392 بازدید : 667


  smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page طب سنتی و دردهای ستون فقرات

طب سنتی و دردهای ستون فقرات

 

درد ستون فقرات گردنی و كمری از مشكلات شایعی است كه افراد زیادی از آن شكایت دارند و یكی از مهم‌ترین علل مراجعه به مراكز درمانی است.

 هرگونه التهاب، تورم و ضایعه در عضلات، تاندون ها، ستون مهره ها، مفاصل بین مهره ای، دیسك بین مهره ای، اعصاب، عروق خونی و نخاع می تواند باعث ایجاد درد در موضع یا نقاط دورتر به شكل دردهای تیر كشنده، خنجری، سوزنی، احساس گزگز یا بی حسی شود.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


علل و درمان زانو درد هنگام شب (وداروی مخصوص دکتر پورمحمد)

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 3 مرداد 1392 بازدید : 956


  smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page علل و درمان زانو درد هنگام شب

علل و درمان زانو درد هنگام شب

 

 

 بسیاری از افراد ممکن است در طول شب به زانودرد مبتلا شوند و این درد آن قدر غیر قابل تحمل باشد که مانع از آرامش و خواب شبانه این گروه از افراد گردد. این افراد، در طی روز این درد را کمتر احساس می کنند و یا شاید اصلا هیچ گونه احساس درد و ناراحتی در طول  روز نداشته باشند. اگر شما یکی از این افراد هستید، ادامه مطلب را حتما دنبال کنید.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


ورزش‌هایی برای کاهش زانو درد

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 12 فروردین 1392 بازدید : 794


  smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page ورزش‌هایی برای کاهش زانو درد

ورزش‌هایی برای کاهش زانو درد

 

 

در ابتدا با مقدار کم شروع کنید. اگر برای بار اول، بدون درد حرکات را انجام دادید، برای بار دوم تعداد حرکات را بیشتر کنید. به طور کلی، در حدود ۳۰ دقیقه هر روز ورزش کنید.پیاده روی باعث کاهش درد مفاصل و تقویت عضلات پا می‌شود و انعطاف پذیری بدن را بهبود می‌بخشد و برای قلب نیز بسیار خوب است.

 


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (4) | ادامه مطلب


باشگاه ورزشی پشت میزنشین‌ هاو ديسك كمر اتروز

بیماری‌های مفاصل و استخوان, علل ودرمان بیماری ها, دانستنیهای پزشکی, دانشجويان پزشكي, ورزش و سلامت تاریخ : 24 آذر 1391 بازدید : 779


باشگاه ورزشی پشت میزنشین‌ ها

اکثر ما دست‌کم ۸ ساعت از روزمان را پشت میز کار می‌گذرانیم و این نشستن‌های طولانی عوارضی جسمی و روانی زیادی دارد. با انجام تمرینات ساده‌ای، از فرصت‌های فراغت‌ می‌توانید نهایت استفاده را به نفع سلامت‌تان بکنید.

لبه میز را بگیرید و مانند زمانی که می‌خواهید میز را از زمین بلند کنید به دستتان کشش وارد کنید. زمانی که خسته شدید با دست دیگر این حرکت را تکرار کنید.
 
mihansalamat.com


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


هيچ ارتفاعي به جز يكي دو سانت براي پاشنه كفش درست نيست

بیماری‌های مفاصل و استخوان, عکس از بیماری های گوناگون تاریخ : 21 آذر 1391 بازدید : 616


بهترین ارتفاع پاشنه کفش

mihansalamat.com

 

برای اینكه بدانید ارتفاع پاشنه كفش زنان و مردان چه اندازه باشد، بهتر است مطلب زیر را بخوانید.


محمد اكبری دانشیار گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: كسانی كه كمر درد و یا گودی كمر دارند به توصیه‌های زیر توجه كنند.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (2) | ادامه مطلب


توجه لطفا پاها را هم انداختن ممنوع؟

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 6 آذر 1391 بازدید : 852


 

آسیب زانو ، در اثر انداختن پاها روی هم:
http://mihansalamat.ir/up/images/8251sr49u701mkjjrj79.jpg
مفصل زانو یکی از مهمترین مفاصل بدن از لحاظ ایجاد ثبات، استحکام و تحمل وزن بدن بوده، بنابراین ایجاد ضایعه در این مفصل بسیار مهم است.

وقتی در وضعیت دو زانو یا چهار زانو ، روی زمین می شینیم فشار زیادی به زانو وارد می شود . پس اگر عادت دارید روی زمین بنشینید ، سعی کنید پاهایتان را دراز کنید .نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (2) | ادامه مطلب


دليل و عوامل قد بلندي كوتاه قدي

بیماری‌های مفاصل و استخوان, آخرین یافته های پزشکی, علل ودرمان بیماری ها, مطالب جالب وخواندنی تاریخ : 5 اردیبهشت 1391 بازدید : 6239


  smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page آیا قد شما بلند نمی شود ؟

آیا قد شما بلند نمی شود ؟

 

«كاش قدم بلندتر بود!»، «خوش به حال تو كه اینقدر قد بلندی»، «چه كار كنم قدم چند سانت بلندتر بشه؟» و... این روزها شنیدن این جملات بخصوص از زبان نوجوانان، خیلی عجیب نیست.

بسیاری از افراد حسرت قدبلندها را می‌خورند و آرزو می‌كنند قدشان كمی بلندتر شود؛ اما آیا واقعا می‌توان كاری در این زمینه انجام داد و آیا كوتاهی قد، چاره‌ای دارد؟


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (24) | ادامه مطلب


نرمشها و ورزشها براي ديسك گردن وگردن درد

بیماری‌های مفاصل و استخوان, ماساژدرمانی و ریلکسشن, ورزش و سلامت تاریخ : 5 اردیبهشت 1391 بازدید : 2295ورزش هایی مناسب برای درد گردن


mihansalamat.com

تمرین‌های گردن بخش رایجی در هر برنامه تمرینی برای درد گردن است. یک برنامه معمول تمرین گردن شامل ترکیبی از انواع تمرین‌های کششی، قدرتی، هوازی و ... است.

 

 در این مطلب به تمرین‌های گردنی می‌پردازیم که برای تخفیف درد گردن ناشی از مشکلات قرارگیری نامناسب گردن طراحی شده‌اند، و شامل تمرین‌های کششی، تمرین‌های قدرتی، تمرین هوازی و تمرین‌های نقطه ماشه‌ای (trigger point) است. این هفته در بخش اول به تمرین‌های کششی و قدرتی می‌پردازیم....


درد مزمن یا عودکننده گردن ممکن است به شدت ناتوان‌کننده باشد و نیز ممکن است با درد بخش بالایی پشت، تیغه‌شانه و سردرد همراه شود. این علائم به همره سفتی عضلات گردن و مفاصل ممکن است ساده‌ترین فعالیت‌ها را هم برای فرد دردناک کند. یک برنامه مناسب ورزش گردن اغلب این علائم را هدف قرار می‌دهد.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (4) | ادامه مطلب


شرط زياد خوردن لبنيات نيست صحيح خوردن است

بیماری‌های مفاصل و استخوان, انواع نوشیدنی های مفید, تغذیه تاریخ : 5 اردیبهشت 1391 بازدید : 733


مصرف بی رویه لبنیات، جذب آهن را مختل می کند


اغلب مادران با تصور غلط، مصرف زیاد شیر در کودکان خود را خوب می دانند. این در حالی است که مصرف بیش از حد شیر و لبنیات،به علت وجود کلسیم از جذب آهن جلوگیری می کند و احتمال بروز کم خونی در کودکان را افزایش می دهد.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


تنها خوردن مواد كلسيمي شرط نيست راه چاره هاي موثر براي جذب آن نيز موثر است

بیماری‌های مفاصل و استخوان, انواع خوراکی های مفید, توصیه های پزشکی, ویتامین ها تاریخ : 4 اردیبهشت 1391 بازدید : 1107


روش های موثر برای افزایش جذب کلسیمدریافت مقدار لازم از کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان ضروری است. تقویت استخوان های بدن برای جلوگیری از ابتلا به پوکی توصیه می شود.

کاهش توده استخوانی سبب ضعف وضعیت فیزیکی ، کمر درد، شکستگی لگن و بسیاری از مشکلاتی می شود که به غلط ناشی از کهولت سن تلقی می گردد.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


چه موادي حاوي كلسيم هستند

بیماری‌های مفاصل و استخوان, انواع نوشیدنی های مفید, آخرین یافته های پزشکی, انواع خوراکی های مفید, خوامخواری وگیاه خواری, دانستنیهای پزشکی, توصیه های پزشکی, خواص سبزی ها, گوشت هاي دريايي, ریه و آسم تنفس, دانه های روغنی, خواص میوه ها تاریخ : 28 فروردین 1391 بازدید : 1815


مواد غذایی حاوی کلسیم

mihansalamat.com


بخش قابل توجهی از مردم هنوز کلسیم را بسیار كمتر از آنچه كه برای داشتن استخوان ها و دندان های محكم لازم است، دریافت می كنند.

 فقط 10 درصد از زنان 80 ساله و جوان تر 1000 میلی گرم كلسیم تجویز شده و كمتر از یك سوم نوجوانان 1300 میلی گرم را كه برای رشد استخوان هایشان لازم دارند، بطور روزانه مصرف می كنند(بدن در دوران نوجوانی نیمی از استخوان ها را می سازد).

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (4) | ادامه مطلب


همه چيز درباره پوكي استخوان

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 26 بهمن 1390 بازدید : 6053


toolbar smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page پوكي استخوان در 30 نكته

پوكي استخوان در 30 نكته

 

پوكي استخوان بیماری است که به سبب آن استحكام بافت استخواني كم شده و از مقاومت استخوان نیز كاسته مي‌شود. ذخيره شدن کلسيم در استخوان ها که باعث سفت و محکم شدن آنها می شود، قبل از تولد آغاز مي‌شود و تا سن 30 سالگي ادامه مي‌يابد . در 30 سالگي استخواهاي يک فرد سالم به بيشترين سختي خود مي‌رسد. اگر فعاليت بدني کم باشد يا رژیم غذاي مناسب نبوده و حاوی مقدار کمی کلسيم باشد، به تدريج کلسيم استخوانها کم شده و استخوانها شکننده مي‌شوند وبیماری پوکي استخوان ایجاد می شود.پوكي استخوان بیماری است که بدون علامت خاصي بوده و معمولاً‌ با ايجاد يک شکستگي در يکي از استخوانهاي بدن بخصوص استخوانهاي مهره، لگن و مچ خود را نشان دهد، اين شکستگي ها ممکن است به دنبال سقوط يا حتي يک ضربه خفيف مثل نشستن ناگهاني، لغزيدن و پيچ خوردن، زمين خوردن، برخورد با اشياء و حتي ممکن است، بدون هيچ ضربه اي خودبخود بشکنند.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (115) | ادامه مطلب


ارزش تغذيه اي جگر سياه به شرطي كه مال حيوان جوان باشد

خواص حبوبات وغلات وجوانه ها, بیماری‌های مفاصل و استخوان, عکس از بیماری های گوناگون, آشپزی سالم با مواد طبیعی, ماساژدرمانی و ریلکسشن, میگرن وسر دردهای عصبی, تغذیه در ماه مبارک رمضان, انواع نوشیدنی های مضر, انواع نوشیدنی های مفید, عکس های جالب و دیدنی, گوارش و بیماری های آن, آخرین یافته های پزشکی, آنفلوانزا و سرماخوردگی, انواع خوراکی های مفید تاریخ : 16 بهمن 1390 بازدید : 3908


ارزش تغذیه‌ای جگر سیاه

mihansalamat.com


كبد یا جگر سیاه، پایگاه اصلی متابولیسم (سوخت وساز) مواد غذایی، شیمیایی، دارویی و سموم بدن دام و محل ذخیره انواع ریزمغذی‌هاست.

 


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (151) | ادامه مطلب


کاهش سن ابتلا به پوکی استخوان /حذف یارانه شیر، هزینه های درمانی بالایی را تحمیل میکند

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 30 مهر 1390 بازدید : 795کاهش سن ابتلا به پوکی استخوان /حذف یارانه شیر، هزینه های درمانی بالایی را تحمیل میکند

mihansalamat.com

معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه « شیر بهترین منبع برای جلوگیری از تراکم و پوکی استخوان هاست» گفت:« اگر قیمت شیر آزاد شود دیگر خانواده ها تمایلی برای خرید آن ندارند» .

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


مواظب نقرس خود باشيد عود نكند

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 30 مهر 1390 بازدید : 1290


بازگشت نقرس چگونه مقابله کنیم؟


tebghanoonesina.com حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي


چگونه می‌توان این بیماری رماتیسمی را اصلاح و درمان کرد و چگونه می‌توان از بازگشت مجددش پیشگیری کرد؟نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (3) | ادامه مطلب


گيلاس وخواص درماني و طبي آن 2

بیماری‌های مفاصل و استخوان, خواص میوه ها تاریخ : 30 تیر 1390 بازدید : 1218


‌گیلاس و آلبالو ، دارویی برای درد مفاصل و نقرس

www.tebghanoonesina.com حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي

دوستان گرامی با توجه به فصل تابستان و میوه های این فصل ، سعی کرده ام تا جایی که ممکن است از کتاب های مختلف و سایت های دیگر استفاده کنم و مطلب کاملی را در مورد خواص غذایی آلبالو و گیلاس به شما ارائه دهم .

امیدوارم با مطالعه این مطلب به ارزش غذایی این دو میوه پی برده و به مقدار کافی و لازم از آنها استفاده کنید. البته شرط اصلی در مصرف تمام مواد غذایی ، رعایت اعتدال و میانه روی است و باید از زیاده روی در مصرف هر نوع ماده غذایی پرهیز کرد.

ابتدا خواص غذایی آلبالو و گیلاس را به طور جداگانه برایتان می آورم و سپس خواص مشترک هر دو میوه را برایتان بیان می کنم.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (2) | ادامه مطلب


بهترين روش براي خوابيدن

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 14 خرداد 1390 بازدید : 3740


انواع حالتهای خوابیدن (+معایب و مزایا)
انواع حالتهای خوابیدن (+معایب و مزایا)
فکر می‌کنید درطول شب اصلاً از جایتان تکان نمی‌خورید؟ اشتباه می‌کنید. بااینکه بیشتر زمان خواب را در وضعیتی به سر می‌برید که موقعی که خوابتان می‌برد هستید، اما حتی آنهایی که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند می‌بینند رختخوابشان همانطور دست‌نخورده مانده هم حداقل هر ساعت دو تا چهار مرتبه تکان می‌خورند و این یعنی هر شب تقریباً 20 مرتبه در جایشان جابه‌جا می‌شوند. این مسئله کاملاً طبیعی است و با وجود این تکان خوردن‌ها باز هم وارد خواب عمیق خواهید شد.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (6) | ادامه مطلب


مواظب كمر درد ساد خود باشيد مي تواند خطر ناك باشد

بیماری‌های مفاصل و استخوان تاریخ : 14 خرداد 1390 بازدید : 718


كمردردهای ساده هم می توانند خطرساز باشند
www.tebghanoonesina.comحكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي
دردهای ناحیه کمر از شایع‌ترین دردهای عضلانی است و معمولا این دردها ....
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: فعالیت‌های ورزشی سبک درطول روز وافزایش توانایی عضلات از روش‌های موثر در جلوگیری و کاهش کمردرد است.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب

« صفحه قبل 1 2 صفحه بعد »


    Site Adminمشاوره آنلاین با دکتر

    Web Masterطراح سایت

بازديدكننده گرامي کدامیک از موضوعات اینترنتی شما را بیشتر مجذوب میکند ؟

بازديدكننده گرامي کدامیک از موضوعات اینترنتی شما را بیشتر مجذوب میکند ؟
دانلود (فیلم و موسیقی )
درسی و آموزشی
اختلالات جنسي
بازي وسرگرمي
عکس و کلیپ
آخرین اخبار
خانه داری
سیاست
نرم افزار
اقتصادي
ورزشی
پزشکی
مذهبی
موبایل

=======================

مطالب سایت
Tebghanoonesina

حکيم فرياد پورمحمد دانشجوي دکتراي پزشکي دانشگاه آزاد تبريز

تلفن: 978 8888 0914

922 888 09333

281 4791 0411

---------------------

عضو انجمن همراهان طب سنتی آذربایجان شرقی

---------------------

سامانه پیام کوتاه:

30009900034060

---------------------

شماره حساب ها:

حساب سيباي ملي

0101396453009
شماره کارت ملي
5743 9872 9911 6037
شماره کارت اقتصاد نوين
4155 3420 1211 6274
--------------------------

نام کاربري :  
کلمه عبور :  
  

آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 27
کل: 1534
کل نظرات: 26977
آمار کاربران یک ساعت پیش: 9
امروز: 168
این ماه: 4784
کل: 84515
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: mydvzjwuuttw

آمار بازدید امروز: 9031
دیروز: 13582 [-1.46 %]
هفته: 70454
ماهانه: 140001
امسال: 4709249
بازدید کل: 8695194
بيشترين: 37139 در 02/07/1393