وقتی نفس کشیدن دشوار می شود

ریه و آسم تنفس تاریخ : 5 اسفند 1393 بازدید : 52


وقتی نفس کشیدن دشوار می شود


 

 

وقتی نفس کشیدن دشوار می شود

 


در یک تنفس عادی تمام راه های هوایی کاملا باز است و هوا به راحتی وارد ریه ها و از آن خارج می شود اما در یک فرد مبتلا به آسم، راه های هوایی ملتهب است و معمولا به عواملی که برای دیگران هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، حساسیت نشان می دهد. این عوامل می تواند مواد خاص، فعالیت یا نوعی تمرین ورزشی باشد که سبب بروز علائم بیماری در فرد می شود.

علائم حساسیت زا در افراد و فصل های مختلف متفاوت است و ممکن است در یک فرد در سنین مختلف تغییر کند. آلرژن ها، عفونت های ویروسی، هوای سرد، دود و تمرینات ورزشی از جمله عوامل حساسیت زا هستند.

نکته مهم این است که ابتدا باید عوامل حساسیت زا را شناسایی کرد، سپس به حذف، کنترل یا کاهش آنها پرداخت. بیماران مبتلا به آسم در صورتی که بدانند چطور بیماری شان را کنترل کنند، می توانند زندگی طبیعی و فعالی داشته باشند.

اگر شما یا یکی از افراد خانوده تان مبتلا به آسم است و می خواهید بهترین محیط ممکن را در خانه فراهم کنید، ابتدا باید عواملی را که ایجاد حساسیت می کند، شناسایی کنید، سپس اقداماتی برای کنترل و محدود کردن این عوامل در خانه انجام دهید.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در کنار درمان دارویی، توجه به محیط خانه که افراد ساعت های زیادی از روز را آنجا می گذرانند، در کنترل و کاهش علائم بیماری موثر است.

منبع:salamat.ir


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


آلرژی یا حساسیت چیست؟

ریه و آسم تنفس تاریخ : 5 اسفند 1393 بازدید : 53


 

آلرژی یا حساسیت چیست؟

درمان آلرژی, درمان حساسیت, حساسیت فصلی, آلرژی

 

آلرژی، واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلف است. کسانی که دچار حساسیت هستند، دارای سیستم ایمنی فوق هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهرا بی آزار موجود در محل زندگیشان، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند. برای مثال گرده گیاهان، می‌تواند سیستم ایمنی شخص آلرژیک را طوری تحریک کند که گویی با یک خطر جدی روبرو شده است. حساسیت یک مشکل بسیار شایع است و تقریباً از هر ده نفر، دو نفر به نوعی از آن مبتلا هستند.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


با دو خوراکی به جنگ آلرژی بروید!!

ریه و آسم تنفس تاریخ : 5 اسفند 1393 بازدید : 38


 

با دو خوراکی به جنگ آلرژی بروید!!

 

 

با دو خوراکی به جنگ آلرژی بروید!!

 

مصرف پیاز و سیر موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود و مصرف آن از آلرژی‌های فصل بهار پیشگیری می‌کند.

در بهار گرده‌افشانی درختان و گل‌ها باعث ایجاد حساسیت می‌شود که بیشتر به صورت آب‌ریزش بینی، اختلالات تنفسی به شکل خس‌خس، بثورات پوستی مثل کهیر، خارش و نهایتاً اگزمای مخاطی به صورت تورم و التهاب بروز می‌کند.

پیاز به علت داشتن ماده‌ای به نام کوئرستین مانند یک ضد آلرژی عمل می‌کند و خوردن مرتب آن به افرادی که به گرده گیاهان در فصل بهار حساسیت دارند، کمک فراوانی می‌کند.

سیر نیز تقویت‌کننده بسیار قوی سیستم ایمنی بدن است و به عنوان یک ماده غذایی ضدباکتری، ضد ویروس و سرطان موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود. این سبزی با افزایش لنفوسیت‌های T و ماکروفاژها، عوامل و ابزارهای جنگی سیستم دفاعی را تقویت می‌کند.
در بین دیگر سبزی‌های دیگر هویج، اسفناج و سایر سبزی‌های رنگی حاوی بتاکاروتن، سیستم ایمنی بدن را تقویت و از بروز حساسیت‌های فصلی جلوگیری می‌کنند و به طور کلی افرادی که بیشتر گیاهخواری می‌کنند، سیستم ایمنی قوی‌تری دارند.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


آلرژی،علائم و راه درمان آن

ریه و آسم تنفس تاریخ : 5 اسفند 1393 بازدید : 34


 

آلرژی،علائم و راه درمان آن

الرژی و حساسیت,آلرژی فصلی

آلرژی و حساسیت در فصول بهار و پاییز به حداکثر میزان خود بروز می‌کنند

 آلرژی،علائم و راه درمان آن

آلرژی و بیماری با منشأ عصبی معمولا دو گزینه‌ای هستند که زمانی که پزشکان از تشخیص صحیح بیماری بازمی‌مانند به سمت آن‌ها پناه می‌برند. هرچند که گاهی واقعا می‌تواند منشأ بیماری، آلرژی و یا عصبی باشد. آلرژی و حساسیت در فصول بهار و پاییز به حداکثر میزان خود بروز می‌کنند (در بهار نسبت به پاییز بیشتر بروز می‌کند) و در تابستان و زمستان معمولا کمتر بروز کرده و موجب آزار و اذیت فرد می‌گردند.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


روزهای آلودگی هوا در 72 ساعت شش هایتان را برق بیاندازید!

ریه و آسم تنفس تاریخ : 28 بهمن 1393 بازدید : 87


 

روزهای آلودگی هوا در 72 ساعت شش هایتان را برق بیاندازید!

 پاک سازی بدن, آب گریپ فروت

تعداد کثیری از افراد هستند که با توجه به اینکه در طول زندگی شان یکبار هم سیگار نکشیده اند ولی مشکل ریوی دارند وبرخی دیگر نیز با وجود 40 سال سیگار کشیدن شش های بسیار سالمی دارند.

همه این ها به ارگانیسم بدن افراد بستگی دارد. در این مقاله راهکارهایی به شما ارائه می گردد تا بتوانید در عرض 72 ساعت شش های خود را پاک کنید.

 


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


راه‌های فرار از آلودگی هوا

ریه و آسم تنفس تاریخ : 3 دی 1392 بازدید : 450


آلودگی هوا؛ همه جا صحبت از آن است و شاید دیگر حوصله خواندن خبرهای مربوط به آن را نداشته باشید! به هرحال اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید بهتر است این توصیه‌های مهم از سوی گروهی از برترین متخصصان را از دست ندهید.


مجله سیب سبز: آلودگی هوا؛ همه جا صحبت از آن است و شاید دیگر حوصله خواندن خبرهای مربوط به آن را نداشته باشید! به هرحال اگر به سلامتی خود و عزیزانتان اهمیت می‌دهید بهتر است این توصیه‌های مهم از سوی گروهی از برترین متخصصان طب اورژانس، بیماری‌های قلبی، عفونی، خون، سرطان و... را از دست ندهید.

دکتر محسن عباسی، متخصص طب اورژانس، استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران

دلیل عصبانیت‌ها...

آلودگی هوا به خودی خود بیماری خاصی ایجاد نمی‌کند اما بیماری‌هایی مثل بیماری‌های قلبی، ریوی، بعضی از انواع سرماخوردگی‌ها و... در این مواقع افزایش پیدا می‌کنند. البته در این مورد مطالعه آماری انجام نگرفته است اما بر حسب ظاهر تعداد مراجعان به اورژانس در این روزها افزایش یافته است. بیشتر مراجعان در این روزها با مشکلات تنگی نفس، عفونت‌های ریوی، دردهای قلبی و درد قفسه سینه به اورژانس مراجعه می‌کنند. با این حال عمده‌ترین مشکل آلودگی هوا، تاثیر روی سیستم عصبی است! این روزها بیشتر از هر زمانی شاهد عصبانیت‌ها، زودرنجی‌ها، تحمل پایین و احساس کسالت و بیماری هستیم. هوای داخل خانه نیز فقط تا حدی بهتر از هوای بیرون است و چندان تفاوتی با آن ندارد، به این دلیل که هوا رکود دارد بنابراین پدیده وارونگی در همه جا اتفاق می‌افتد و فرقی بین داخل و خارج خانه نیست اما از آنجایی که منابع دودزا مانند اتومبیل‌ها عمدتا در خیابان‌ها هستند، غلظت آلودگی در خیابان ممکن است بیشتر از خانه باشد.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


آسم را در خانه مهار کنید

ریه و آسم تنفس تاریخ : 2 دی 1392 بازدید : 440


  smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page آسم را در خانه مهار کنید

آسم را در خانه مهار کنید

 

کارشناسان روش‌های درمانی خانگی موثری برای بیماری آسم به افراد توصیه می‌کنند.

 مطالعات نشان داده است آسم یک بیماری مزمن در کودکان است و محققان در سراسر جهان برای کشف درمان های موثر برای این بیماری در تلاش هستند.

کارشناسان استرالیایی روش های درمانی خانگی مفیدی را برای این بیماری به افراد توصیه می کنند:

 


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


گیاه زوفا دوست تمام معنی برای ریه ها

ریه و آسم تنفس تاریخ : 5 آبان 1392 بازدید : 530


زوفا

خواص زوفا

 

 

www.mihansalamat.ir

 

زوفا گیاهی بی نظیر برای ناراحتی های ریوی و آسم و افسردگی

زوفا  (Hyssop) درختچه ای است پایا با ساقه های منشعب که ارتفاع آن تا ۶۰ سانتیمتر می رسد این گیاه بحالت خودرو در نواحی جنوب اروپا، ایران ، هند ،ترکیه و شوروی می روید . برگهای آن کوچک، خط در ، نوک تیز و سبزرنگ است که بسیار معطر می باشد .گلهای آن آبی و گاهی سفید اند که در انتهای ساقه ظاهر می شود .


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


مسمومیت های تنفسی و راهكارهاي آن

ریه و آسم تنفس تاریخ : 14 اسفند 1391 بازدید : 982


 مسمومیت های تنفسی

www.mihansalamat.com
 

در این حالت ماده سمی از راه دستگاه تنفسی و به هنگام نفس کشیدن وارد بدن می شود از بین این مسمومیت ها می توان به استنشاق گازهای شیمیایی گوناگون مانند کلر، آمونیاک، مونواکسیدکربن و دی اکسید کربن ناشی از بخاری، آبگرمکن، کرسی و یا اگزوز ماشین ها، اسپری حشره کش و یا سموم دفع آفات نباتی اشاره کرد.

 نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


سبزی های موثر در درمان آلرژی وحساسيت

آنفلوانزا و سرماخوردگی / خواص سبزی ها / ریه و آسم تنفس / گیاهان دارویی تاریخ : 6 آذر 1391 بازدید : 799


سبزی های موثر در درمان آلرژی

 

www.mihansalamat.com

 فصل‌ها در کنار زیبایی که دارد در برخی مواقع بسیار بی‌رحم نیز می‌شود؛ بخشی از بیماری‌های آلرژیک در این فصل به وجود می‌آیند و مقابله با آنها بسیار سخت است.

 این روزها در فصل پاییز آلرژی در اوج خودش قرارگرفته است و بهتر است تا با آن به جدیت مقابله کنیم؛ یکی از راه‌های درست این مبارزه استفاده از سبزیجات در مقابل آلرژی است.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (2) | ادامه مطلب


نكته هاي جالب درباره سرطان ريه

ریه و آسم تنفس تاریخ : 20 اردیبهشت 1391 بازدید : 1264


  smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page نکته‌هایی که باید درباره سرطان ریه بدانید

نکته‌هایی که باید درباره سرطان ریه بدانید

 

 به نظر می رسد هرچه کارخانه‌های تولید دخانیات در دنیا بیشتر می شوند و صاحبانشان متمول‌تر آمار ابتلا به سرطان‌های ریه و مرگ‌و‌میرهای ناشی از آن در دنیا هم بیشتر و بیشتر می شود.

به نظر می رسد هرچه کارخانه‌های تولید دخانیات در دنیا بیشتر می شوند و صاحبانشان متمول‌تر آمار ابتلا به سرطان‌های ریه و مرگ‌و‌میرهای ناشی از آن در دنیا هم بیشتر و بیشتر می شود. سرطانی که به گفته متخصصان ایرانی اگرچه در گروه شایع‌ترین سرطان‌های کشور طبقه‌بندی نمی شود اما مرگ و میر مبتلایان به آن نسبت به سایر سرطان‌ها در ایران قابل توجه است. در اینجا نکات ابتدایی و لازمی را که همه باید درباره این سرطان بدانند به طور مختصر برایتان شرح می دهیم.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


داروهاي لاغري ضربه اي جبران ناپذير به كبد و ريه انسان مي زنند

ریه و آسم تنفس / مقالات پزشکی / اطلاعات دارویی / مسمومیت ها / درمان چاقی تاریخ : 5 اردیبهشت 1391 بازدید : 816مسمومیت شدید با مصرف داروهای لاغری

mihansalamat.comیک فوق تخصص گوارش و کبد با هشدار نسبت به مصرف داروهای لاغری بدون مجوز تاکید کرد:« در تهیه و تولید این داروها از برخی سموم و ترکیبات گیاهی ناشناخته و بعضا حجم کمی مواد مخدر استفاده می شود و طبیعی است عوارض این دسته از داروها بسیار زیاد و بعضا ناشناخته و به شدت مسموم کننده است.»


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


چه موادي حاوي كلسيم هستند

بیماری‌های مفاصل و استخوان / انواع نوشیدنی های مفید / آخرین یافته های پزشکی / انواع خوراکی های مفید / خوامخواری وگیاه خواری / دانستنیهای پزشکی / توصیه های پزشکی / خواص سبزی ها / گوشت هاي دريايي / ریه و آسم تنفس / دانه های روغنی / خواص میوه ها تاریخ : 28 فروردین 1391 بازدید : 1894


مواد غذایی حاوی کلسیم

mihansalamat.com


بخش قابل توجهی از مردم هنوز کلسیم را بسیار كمتر از آنچه كه برای داشتن استخوان ها و دندان های محكم لازم است، دریافت می كنند.

 فقط 10 درصد از زنان 80 ساله و جوان تر 1000 میلی گرم كلسیم تجویز شده و كمتر از یك سوم نوجوانان 1300 میلی گرم را كه برای رشد استخوان هایشان لازم دارند، بطور روزانه مصرف می كنند(بدن در دوران نوجوانی نیمی از استخوان ها را می سازد).

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (4) | ادامه مطلب


خوشبو کننده های هوا و تقويت كننده هاي آسم

ریه و آسم تنفس تاریخ : 17 اسفند 1390 بازدید : 957


خوشبو کننده های هوا را حذف کنیدmihansalamat.com

 

اسپری ها دارای آلاینده های شیمیایی حساسیت زا هستند لذا از خوشبوکننده های هوا استفاده نکنید.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


3 راه ساده خانگی برای درمان آلرژی و حساسيت

ریه و آسم تنفس تاریخ : 30 مهر 1390 بازدید : 23743 راه خانگی برای درمان آلرژی

ویتامین C- استفاده از ویتامین C تاثیر فوق العاده ای روی آلرژی دارد. شما باید در رژیم غذایی خود از این ویتامین استفاده کنید. این ویتامین به شما کمک می کند تا در برابر حساسیت های محیط مقاوم تر باشید.

عسل – عسل یکی دیگر از مواد خوب خانگی است که برای درمان حساسیت به شما کمک زیادی خواهد کرد. سعی کنید عسل را از محلی ها بخرید. از مقدار کم شروع کنید و هر روز مصرف آن را بیشتر کنید. چک کنید ببینید از زمانیکه عسل مصرف می کنید بدن شما نسبت به حساسیت های محیط بهتر شده است یا نه؛ شاید عسل برای برخی از افراد حساسیت زا باشد ، ولی اگر حساسیت نداشتید ، مصرف آن را ادامه دهید. با یک قاشق چایخوری شروع کنید و بعد آن را افزایش دهیدو عسلی که شما از مردم محلی می گیرید ، یا از یک مغازه محلی می خرید ، نباید پاستوریزه باشد. زمانیکه می خواهید از ان استفاده کنید آن را داغ نکنید. حتی می توانید قبل از شروع مشکل عسل را برای پیشگیری بخورید. آیا آلرژی شما فصلی است؟ پس قبل از شروع فصل مصرف عسل را شروع کنید.
چای سبز- چای سبز برای درمان بسیاری از آلرژی ها راه بسیار موثری شناخته می شود. چای سبز دارای موادی است که در مقابل بسیاری از عوامل ایجاد کننده آلرژی مانند گرده گیاهان و گلها ، ذرات گرد و غبار و ... ایستادگی می کند. چای سبز را خالص استفاده کنید. به آن شیر یا عسل اضافه نکنید. این مواد عناصر و مواد موثر در چای را از بین می برند. برای شروع یک فنجان در روز بخورید. می توانید بعدا مقدار آن را بیشتر کنید.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


اگر مي خواهيد سيگارو ترك كنيد بخوانيد

ریه و آسم تنفس تاریخ : 21 مهر 1390 بازدید : 639


چگونه سیگار را در 31 روز ترک کنیم؟
چگونه سیگار را در 31 روز ترک کنیم؟
اگر منتظر هستید که یک روز بیدار شده و به خود بگویید" من ترک می کنم" و دیگر هرگز سیگاری را آتش نکنید، باید گفت که زهی خیال باطل. این طور ترک کردن خیلی خیلی نادر است.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب


اگر دچار تنگي نفس هستيداين مطلب را بخوانيد

ریه و آسم تنفس تاریخ : 21 مهر 1390 بازدید : 1012


جوشانده ای پرخاصیت جهت درمان تنگی نفس
جوشانده ای پرخاصیت جهت درمان تنگی نفس
جویدن برگ تازه گیاه این گل برای درمان جوشهای چرکی دهان و دم کرده آن برای تنگی نفس مفید است.
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی مازندران گفت: جویدن برگ تازه گیاه گل گاوزبان برای درمان جوشهای چرکی دهان و دم کرده آن برای تنگی نفس مفید است.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


خواص گياهي و درماني زوفا سلطان ريهو تنفس

ریه و آسم تنفس تاریخ : 2 خرداد 1390 بازدید : 1136


 

گیاه دارویی زوفا

 

www.tghs.ir

 

زوفا از کلمه یونانی آزوب به معنای گیاه مقدس گرفته شده است و یکی از مهمترین ۱۳۰ گونه

گیاهی است که برای معطر کردن نوشابه ها در قدیم بکار می بردند . زوفا یکی از مهمترین

گیاهان دارویی و ادویه ای به شمار می رود . در اکثر فارماکوپه های معتبر از پیکر رویشی  

زوفای به عنوان دارو یاد شده است .

 


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (1) | ادامه مطلب


خواص گياهي و درماني گشنيز

خواص سبزی ها / درمان چربی خون / ریه و آسم تنفس / عمل جراحی پلاستیک وزیبایی آرایشی / دانه های روغنی / بهداشت خانواده / خواص میوه ها / ورزش و سلامت / مقالات پزشکی / اطلاعات دارویی / ایدز(اچ آی وی) / مسمومیت ها / ديابت يا قند خون / عسل درمانی / چشم پزشکی / آخبار پزشکی / گیاهان دارویی تاریخ : 2 خرداد 1390 بازدید : 1717


  گشنیزهضم كننده غذاست


www.tghs.ir

 گشنیز هضم كننده غذا، مقوی معده،‌ ضداسپاسم و ضدنفخ است.

 گشنیز گیاه بومی جنوب اروپا و مناطق مدیترانه است كه در بیشتر نقاط ایران می‌روید و از خانواده‌ جعفری است.

نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (2) | ادامه مطلب


شوکر . صلاح غیر مجاز و خطر ناک

ریه و آسم تنفس / مسمومیت ها / آخبار پزشکی تاریخ : 23 اسفند 1389 بازدید : 1384


شوکر، سلاح غیر مجاز شد

 

www.tebghanoonesina.com


کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصویب کرده که شوکر سلاح غیر مجاز است.


  کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصویب کرده که شوکر سلاح غیر مجاز است. در آخرین جلسه اعضای این کمیسیون، مقرر شد علاوه بر شوکر، مواد رادیواکتیو، مواد شیمیایی و سلاح‌های بیهوش‌کننده نیز در زمره گروه سلاح‌های غیر مجاز قرار گرفتند.


نویسنده : حكيم فريادپورمحمد دانشجوي دكتراي پزشكي نظرات (0) | ادامه مطلب

« صفحه قبل 1 2 صفحه بعد »


    Site Adminمشاوره آنلاین با دکتر

    Web Masterطراح سایت

بازديدكننده گرامي کدامیک از موضوعات اینترنتی شما را بیشتر مجذوب میکند ؟


=======================

مطالب سایت
Tebghanoonesina

حکيم فرياد پورمحمد دانشجوي دکتراي پزشکي دانشگاه آزاد تبريز

تلفن: 978 8888 0914

922 888 09333

281 4791 0411

---------------------

عضو انجمن همراهان طب سنتی آذربایجان شرقی

---------------------

سامانه پیام کوتاه:

30009900034060

---------------------

شماره حساب ها:

حساب سيباي ملي

0101396453009
شماره کارت ملي
5743 9872 9911 6037
شماره کارت اقتصاد نوين
4155 3420 1211 6274
--------------------------

نام کاربري :  
کلمه عبور :  
  

آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 29
کل: 1680
کل نظرات: 26989
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 6
این ماه: 247
کل: 91210
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: abolfazl
{prostats}